Planer ADHD-Friendly 2024

Planer na 2024 rok, skierowany zwłaszcza do osób z ADHD, który oferuje nie tylko kalendarz, ale także karty dostosowane do ich organizacyjnych potrzeb, teoretyczne wskazówki, plansze, formularze i strategie radzenia sobie z objawami. Chociaż dedykowany osobom z ADHD, może być używany przez każdego z trudnościami w organizacji czasu. Stworzyła go psychoterapeutka z diagnozą ADHD.

Opis

Wyjątkowy planer na 2024 rok, przygotowany specjalnie dla osób z ADHD. Znajdziesz w nim nie tylko kalendarz, ale przede wszystkim karty odpowiadające organizacyjnym potrzebom tej grupy, teoretyczne wskazówki i strategię jak sobie radzić z najbardziej typowymi objawami, plansze usprawniające zarządzanie m.in. finansami, zdrowiem, projektami i obowiązkami, posiłkami czy gospodarstwem domowym etc.

Ponadto, każda kartka z kalendarza ma oddzielną stronę z ułatwiającymi funkcjonowanie pytaniami i formularzami. Każdy dzień zawiera również miejsce na podsumowania w stylu dziennika wdzięczności, miejsce na rozpraszające notatki, dla tych, którym trudniej utrzymywać koncentracje uwagi oraz obszar na notatki i przemyślenia.
Kalendarz podzielony jest na oddzielne dni, tygodnie i miesiące. Przy każdym dniu znajdziesz również mini kalendarz miesięczny oraz odniesienia do pozostałych miesięcy jednym kliknięciem.

W ramach zakupu otrzymujesz:

  • Planer digitalny
    • kalendarz 2024
    • część teoretyczną
    • plansze do zarządzania typowymi trudnościami
  • Planer digitalny – edytowalny
    • dla użytkowników komputerów i telefonów
  • Zestaw okładek
  • Instrukcje, usprawniającą korzystanie z planera
  • Bibliografię
  • Możliwość personalizacji i dostosowania pliku pod siebie
  • BONUS dodatkowy ukryty w kalendarzu 😉

 

*CENA POMOCYJNA
59.99zł obowiązuje do 5.12.

 

Dlaczego warto korzystać z planera?

Osoby z ADHD często doświadczają trudności z organizacją czasu, utrzymaniem skupienia oraz planowaniem zadań. Korzystanie z planera może być istotne z kilku powodów:

  1. Struktura i Organizacja: Planer dostarcza struktury i organizacji. Dla osób z ADHD, które mogą mieć trudności z samodzielnym ułożeniem planu dnia czy tygodnia, korzystanie z gotowego planera pomaga wprowadzić porządek i strukturę.
  2. Śledzenie Zadań: Planer umożliwia śledzenie codziennych zadań, obowiązków i terminów. To narzędzie pozwala na zapisywanie konkretnych zadań do wykonania, co ułatwia monitorowanie postępów.
  3. Pomoc w Planowaniu Długoterminowym: Planowanie długoterminowe może być trudne dla osób z ADHD, ale planer pozwala na zapisywanie ważnych dat, terminów i celów na przestrzeni tygodni czy miesięcy, co ułatwia planowanie perspektywiczne.
  4. Priorytetyzacja Zadań: Korzystanie z planera umożliwia osobom z ADHD priorytetyzację zadań. Można zaznaczyć, które zadania są najważniejsze, które są ,,nudne, ale konieczne”, a które mniej ważne. Pomaga to w skupieniu się na najistotniejszych obowiązkach.
  5. Zapobieganie Zapominalstwu: Planer służy jako narzędzie przypominające. Osoby z ADHD mogą unikać zapominalstwa dzięki regularnemu sprawdzaniu planera i śledzeniu ważnych terminów, tzw. trackerów zarządzania np. zdrowiem, finansami czy gospodarstwem domowym. W planerze znajdują się również plansze do uzupełnienia, gdzie można wpisywać np. ,,do kogo oddzwonić/odpisać” lub ,,listę rzeczy, schowanych w idealnym miejscu” czy
  6. Redukcja Przytłoczenia Informacjami: Posiadanie jednego centralnego miejsca, gdzie można zapisywać wszystkie zadania i terminy, pomaga w redukcji uczucia przytłoczenia ilością informacji.
  7. Wzmacnianie Utrzymywania Uwagi: Regularne korzystanie z planera może pomóc w utrzymywaniu uwagi na bieżących zadaniach. Wizualna reprezentacja planu dnia może być pomocna w skoncentrowaniu się na obecnym zadaniu.
  8. Monitorowanie Postępów: Planer umożliwia monitorowanie postępów i osiągnięć. To ważne dla osób z ADHD, aby zobaczyć, jakie zadania zostały wykonane, co z kolei może działać motywująco.

Dlaczego planer jest w formie digitalnej?

Ważne jest, aby planer był spersonalizowany do indywidualnych potrzeb i preferencji danej osoby z ADHD. Dostosowanie formy i sposobu korzystania z planera może pomóc w zwiększeniu jego skuteczności. Wersja digitalna umożliwia to by każdy użytkownik mógł dostosować go do swoich potrzeb. Dzięki temu, że np. niektóre strony mogą być w kalendarze powielane lub usuwane. Co więcej, kalendarz w formie materialnej byłby nie tylko za ciężki, ale też po prostu niemożliwy do zrealizowania w formie, którą ma teraz. W tym momencie kalendarz ma 1639 stron, między którymi można poruszać się nawet jednym kliknięciem, tak by nie musieć scrollować setki stron i tracić czas na przeszukiwanie kartek. Co więcej, sama również doświadczałam trudności zapominania czy gubienia różnych planerów czy materiałów papierowych. Dzięki formie cyfrowej można mieć możliwość posiadania wszystkiego w jednym ważnym miejscu.

Jak można z niego korzystać?

Planer cyfrowy jest przeznaczony do używania na tabletach z systemem Apple lub Android. Działa z pomocą aplikacji obsługujących pliki .pdf z hiperlinkami: tj. GoodNotes (najpopularniejsza), Notability, Xodo, Noteshelf itp.

Włączając plik edytowalny można z niego korzystać na komputerze lub telefonie, wykorzystując zaznaczone obszary do wpisywania tekstu na klawiaturze, a nie rysikiem. Można również zdecydować się na możliwość drukowania poszczególnych, wybranych stron.

Czy planer jest tylko dla osób z diagnozą ADHD?

Nie. Chociaż ten planer został stworzony by odpowiedzieć na specjalne potrzeby osób z ADHD, ogólnie planery są przydatnym narzędziem organizacyjnym, które mogą być korzystne dla szerokiego spektrum ludzi, niezależnie od tego, czy mają diagnozę ADHD. Ten cyfrowy planer z pewnością sprawdzi się również każdej osobom neurotypowym lub tym, które jeszcze oczekują na diagnozę, a także wszystkim osobom, które mają trudności z koncentracją uwagi czy zarządzaniu czasem

Kto stworzył planer?

Planer ADHD-Friendly na 2024 rok stworzyła samodzielnie psychoterapeutka cbt , psycholożka i interwentka kryzysowa Weronika Molińska, która nie tylko na co dzień pracująca z osobami z ADHD,  prowadzi psychoedukacyjny profil na instagramie @jak_byc_egofriendly, ale także sama posiada diagnozę ADHD. Dzięki swojemu doświadczeniu klinicznemu i osobistemu mogła dostosować ten plik do najbardziej typowych potrzeb osób z trudnościami w koncentracji uwagi, impulsywnością i zarządzaniu czasem.