Oferta
Tutaj znajdziesz szczegółowy opis usług, które oferuję dla moich aktualnych i potencjalnych nowych pacjentów. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wsparcia stacjonarnie w Zurychu, czy też preferujesz sesje online, jestem gotowa Ci pomóc. Możesz też zapoznać się z poniższym filmem, na którym osobiście przedstawiam moją ofertę. W razie potrzeby dostępne są napisy w języku angielskim.
WEronika Molińska - psychoterapeutka CBT
i Terapii Schematu


psychoterapia par
Cykliczne spotkania
1 x tydz. – 60 min.
Podczas regularnych sesji w parze zrozumiecie wzajemnie swoje reakcje i intencje oraz nauczycie się skutecznie radzić sobie zarówno na co dzień, jak i w sytuacjach konfliktowych.

psychoterapia indywidualna
Cykliczne spotkania
1 x tydz. – 50 min.
W trakcie cyklicznych sesji otrzymasz wsparcie i narzędzia, które pomogą Ci lepiej zrozumieć siebie oraz skutecznie radzić sobie z trudnościami i problemami zdrowia psychicznego.

Diagnoza
ADHD
2 spotkania indywidualne
lub 1 trwające 120 min.
Spotkania, które pomogą Ci znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące Twojego zdrowia psychicznego. Diagnoza to wywiad, narzędzia diagnostyczne oraz diagnoza różnicowa.

FORMY
GRUPOWE
Częstotliwość i długość spotkań dostosowana oddzielnie do potrzeb grupy.
Warsztaty, szkolenia oraz terapia grupowa, które zwiększają poczucie pewności siebie, stanowią potencjał do rozwoju osobowości, normalizują oraz oferują wsparcie nie tylko specjalisty.
ETAPY PSYCHOTERAPII
1
Eksploracja
Wstępny etap terapii to tzw. etap eksploracji. Opiera się on na teorii skoncentrowanej na pacjentach i ma na celu pomóc pacjentom w odkrywaniu swoich myśli i uczuć.
2
Wgląd
Etap wglądu opiera się na próbie zrozumieniu przyczyn tych myśli i uczuć oraz ich związku z codziennym funkcjonowaniem, samopoczuciem oraz powstaniem rozmaitych zaburzeń i problemów na poziomie zdrowia psychicznego.
3
Działanie
Etap działania, oparty jest na teorii behawioralnej. Koncentruje się on na pomocy pacjentom w podejmowaniu prób i eksperymentów, które mogą doprowadzić do wspierającej zmiany sposobu myślenia oraz dokonania pożądanych zmian w ich życiu.
4
Posumowanie
Ostatni etap terapii opiera się na podsumowaniu efektów współpracy, utrwaleniu poznanych technik w celu ograniczenia nawrotów i usprawnienia pacjentom radzenia sobie w trudnych sytuacji w przyszłości.
Zasady współpracy

Terapia indywidualna trwa 50 minut, terapia par 60 minut a spotkania grupowe najczęściej około 2h. Może to być zmodyfikowane indywidualnie pomiędzy terapeutą a pacjente
Pierwsze kilka spotkań mają charakter konsultacyjny, by terapeutka mogła zapoznać się z problemami pacjenta. Ilość takich spotkań zależy od konkretnego procesu terapeutycznego. Jest to moment, gdy pacjent i terapeuta mogą zadecydować, że chcą ze sobą współpracować. Rozpoczęcie psychoterapii jest jednoznaczne z zobowiązaniem opłacenia wszystkich sesji, zgodnie z ustalonymi zasadami.
Ten rodzaj terapii jest równie skuteczny, co terapia stacjonarna. Pamiętaj by w przypadku terapii online przygotować sobie bezpieczne miejsce, gdzie będziesz sam/a i zadbaj o dobre łącze internetowe. Niezbędne jest jeszcze posiadanie mikrofonu i sprawnej kamerki. Dzięki tym czynnikom proces może być równie skuteczny co w stacjonarnym gabinecie.
Spóźnienie wynikające z winy pacjenta skraca czas sesji (czyli spóźnienie 10 minut oznacza, że sesja będzie trwała 40 minut). Spóźnienie wynikające z winy terapeuty powinno zostać odrobione i wciąż trwać 50 minut. Jeśli tego dnia nie jest to możliwe, stracony czas powinien być odrobiony w najszybszym możliwym terminie.
Jeśli pacjent nie chce już kontynuować terapii, bez względu na swój powód rezygnacji zawsze zachęcam do odbycia ostatniej, podsumowującej sesji.
Jeśli pacjent nie może przyjść na wizyty, prosimy o odwołanie jej najpóźniej 1 dobrę przed planowanym terminem spotkania. W innym przypadku pacjent jest zobligowany pokryć 100% kosztu sesji.
Koszt pokrytej nieodbytej sesji jest niezależny od powodów nieobecności.
Zmiana terminu wizyty na inny, nie wiąże się z dodatkowymi kosztami pod warunkiem, że nastąpi na 24 godziny przed umówioną wizytą.
Ponadto, pacjent ma możliwość odwoływać sesje nie więcej niż 1 raz w miesiącu. Jest to związane z zobowiązaniem do zaangażowania w cykliczne spotkania, które są podstawą efektywnego procesu terapeutycznego. W wyjątkowych sytuacjach (np. zaplanowany wcześniej urlop) po omówieniu nieobecności z terapeutką liczba ta może być zwiększona.
Jeśli pacjent/-ka nie pojawi się na więcej niż kolejnych 3 spotkaniach (niezależnie czy będzie to odwołanie z wyprzedzeniem czy nie), terapeutka może uznać, że pacjent kończy terapię. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest to, że pacjent wcześniej omówił ten temat z terapeutką (np. z powodu 3 tygodniowego urlopu, dłuższego pobytu w szpitalu itd).
Pacjentka podczas procesu terapeutycznego przechowuje dane osobiste i identyfikujące pacjentów. Zobowiązuje się jednak do ostrożności i skrupulatności w ochronie tych danych. Co więcej, terapeutka zastrzega sobie prawo do trwałego usuwania notatek i treści identyfikujących zarówno ukończonych procesów, jak i aktualnych.
Psychoterapeutka szanuje prawa pacjenta do poufności, szacunku i bezpieczeństwa. Terapeutka ma jednak prawo omawiać sytuację pacjenta poza gabinetem na superwizji, bądź interwizji (superwizja koleżeńską). Jednakże terapeutka nadal zachowuje anonimowość pacjenta, nie podając jego danych personalnych, które mogą go zidentyfikować.
Jedynymi możliwymi odstępstwami od tajemnicy zawodowej jest wezmawnie terapeutki np. na świadka w sprawie karnej oraz obowiązek interwencji w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia pacjenta lub osób w jego otoczeniu.
Rozpoczęcie procesu terapeutycznego jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na wszystskie powyższe zasady oraz zobowiązaniem się do przestrzegania ich. Co więcej, pacjent/-ka rozpoczynając terapie zobowiązuje się do udostępnienia psychoterapeutce poprawnych danych osobistych, niezbędnych do wystawienia rachunku oraz interwencji w sytuacji kryzysowej.
Poznaj
Opinie pacjentów
Poniżej znajdziesz kilka najnowszych opinii moich minionych pacjentów. Zebrałam kilkadziesiąt podobnych recenzji, ale w tutaj publikuje tylko małą część z nich.
Ola
Do Weroniki mam duże zaufanie i na spotkaniach czuję się wysłuchana i rozumiana. Nauczyła mnie wielu przydatnych technik do radzenia sobie na co dzień i obudziła poczucie, że można wyjść z tego błędnego koła „samouszkadzania się”.
G.O.
Polecam Panią Weronikę ze względu na luz już na pierwszej sesji. Jej energia i zaangażowanie wyróżnia ją spośród terapeutów więc jeśli ktoś szuka zupełnie innej terapeutki niż wszystkie to sesja z nią będzie strzałem w dziesiątkę.
Paweł
Polecam Panią Weronikę, bardzo dobry terapeuta, ale przede wszystkim człowiek.
Jagoda
Od serca polecam terapię u Pani Weroniki. Przyjemna, swobodna atmosfera, transparentność i pełne wsparcie to coś, co było obecne na każdej naszej wizycie. Dużym plusem jest możliwość prowadzenia spotkań w formie zdalnej – już od pierwszej wizyty. Pani Weronika potrafi otworzyć oczy na coraz to nowe sposoby poradzenia sobie z samym sobą. Według mnie nieoceniona pomoc 🙂 Pozdrawiam!
P.Z.
Jeśli ktoś z Was stoi w tym momencie przed wyborem psychologa zajmującego się diagnostyką ADHD to nie musi już dalej szukać. To tutaj. Panią Weronikę cechuje olbrzymia empatia, życzliwość, a jednocześnie pełen profesjonalizm. Potrafi stworzyć swobodną, wyluzowaną atmosferę, by każdy zestresowany pacjent (naturalnie mam na myśli także siebie) już po kilku minutach mógł odetchnąć z ulgą, skoncentrować się na konsultacji i dać się w sposób naturalny, bez poczucia presji czasu, prowadzić przez cały proces diagnostyczny. Polecam!
Zadbaj o siebie
Nie musisz zmagać się z problemami samotnie. Wspólnie możemy pracować nad Twoim samopoczuciem i radzeniem sobie z życiowymi wyzwaniami. Skorzystaj z moich usług terapeutycznych, abyś indywidualnie lub w parze mógł/mogła znaleźć równowagę i lepiej zrozumieć siebie.
Pierwsza sesja nie wymaga wcześniejszego przygotowania.
- psychoterapia i diagnoza indywidualna
- psychoterapia par
- psychoterapia grupowa, warsztaty i szkolenia